Praca licencjacka z Ekonomii – przykładowe tematy

Tematy prac licencjackich z Administracji – przykłady.
26 lutego 2021
Tematy prac inżynierskich z Logistyki – przykłady
24 marca 2021
Tematy prac licencjackich z Administracji – przykłady.
26 lutego 2021
Tematy prac inżynierskich z Logistyki – przykłady
24 marca 2021

Praca licencjacka z Ekonomii – przykładowe tematy

Praca licencjacka z Ekonomii to dla wielu studentów pierwsze zetknięcie z działalnością naukową. W tym tekście przedstawiamy przykładowe tematy na tego typu tekst naukowy. Licencjat nie musi być tak ambitny jak praca magisterska bądź doktorska, a więc zagadnienia tutaj przedstawione są specjalnie dostosowane pod potencjalną pracę licencjacką.

Wybierając swój temat na licencjat z Ekonomii, trzeba przede wszystkim brać pod uwagę dostęp do danych. W tym celu warto mieć jakąś zaufaną firmę, która udostępni Tobie wgląd do niezbędnych Tobie informacji. Nie jest to takie proste, ponieważ nie od dziś wiadomo, że firmy raczej niechętnie udostępniają swoje dane finansowe bądź marketingowe. Alternatywą może być tutaj skorzystanie z danych ogólnodostępnych. Przykładowo mogą to być dane pochodzące od spółek giełdowych notowanych na giełdzie.

Kryptowaluty są ambitnym tematem na licencjat z Ekonomii.

Na pewno bardzo dobrym tematem na pracę licencjacką z Ekonomii jest analiza finansowa wybranego przedsiębiorstwa. W tego typu licencjacie trzeba przede wszystkim obliczyć poszczególne wskaźniki płynności, efektywności, rentowności oraz zadłużenia. Należy tutaj także zawrzeć pewne podsumowanie dotyczące ogólnego stanu wybranej spółki giełdowej. Można w tym licencjacie zawrzeć również swoją refleksję co do atrakcyjności inwestowania w badany podmiot. Wszystkie spółki notowane na giełdzie mają obowiązek publikowania swoich wyników finansowych, a więc z danymi na pewno nie będzie tutaj problemu. Jeśli interesujesz się inwestowaniem na giełdzie, to tego typu licencjat jest dla Ciebie jak znalazł.

Praca licencjacka z Ekonomii może dać Tobie bardzo przydatną wiedzę!

Bardzo dobrze opisanym tematem w literaturze są rozmaite problemy strefy Euro. Pisząc pracę licencjacką z Ekonomii o tym zagadnieniu, masz pewność, że nigdy nie zabraknie Tobie niezbędnych informacji. Przede wszystkim wszystkie niezbędne dane znajdują się w instytucjach unijnych. Poza tym o tym temacie jest bardzo dużo analitycznych artykułów oraz naukowych książek, które mają bardzo dużo wartościowych informacji. Tego typu licencjat można zatytułować przykładowo „czy Polska powinna przystąpić do strefy Euro”, „zalety oraz wady strefy Euro” bądź „dlaczego strefa Euro jest skazana na rozpad” itd.

Analiza finansowa to klasyczny temat na pracę licencjacką z Ekonomii.

Kolejnym ciekawym tematem na licencjat z Ekonomii jest „ocena efektywności sposobów zabezpieczenia przed inflacją”. W tym tekście musisz przedstawić rozmaite sposoby inwestowania, które mają na celu zabezpieczyć majątek przed inflacją. W przypadku tego tematu również wszelkie dane są ogólnodostępne. Warto w tego typu licencjacie zawrzeć refleksję odnośnie do realnej wartości inflacji, ponieważ wielu ekonomistów twierdzi, że dane podawane przez urzędy, nie odzwierciadlają prawdziwego wzrostu cen.

Praca licencjacka z Ekonomii – konkluzja.

Praca licencjacka z Ekonomii jest z pewnością pewnego rodzaju wyzwaniem, któremu można podołać, jeśli ma się odpowiednią motywację oraz samodyscyplinę. Najlepiej pisać o takim zagadnieniu, które Ciebie pasjonuje oraz którym chcesz się zajmować zawodowo w przyszłości. Najlepiej swój licencjat traktować po prostu jako preludium do sukcesów osiąganych podczas wymarzonej kariery w branży finansowej bądź też innej.

Skontaktuj się z nami!

Telefon: +48 22 230 2369
e-mail: biuro@sprytnabestia.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godz. 09:00 – 17:00


Dodaj komentarz