Pisanie prac licencjackich z Filologii Angielskiej

Tematy prac dyplomowych z Ekonomii – ciekawe inspiracje.
21 stycznia 2020
Pisanie prac inżynierskich z Logistyki – konkretne porady i przykłady.
22 stycznia 2020
Tematy prac dyplomowych z Ekonomii – ciekawe inspiracje.
21 stycznia 2020
Pisanie prac inżynierskich z Logistyki – konkretne porady i przykłady.
22 stycznia 2020

Pisanie prac licencjackich z Filologii Angielskiej

Pisanie prac licencjackich z Filologii Angielskiej jest dla wielu adeptów anglistyki nie lada wyzwaniem. Z drugiej strony, jest to również okazja, aby rozwinąć swoją znajomość języka Szekspira oraz J.K. Rowling. Poniżej prezentujemy konkretne porady, dotyczące tworzenia takich prac.

Kluczową kwestią jest na pewno wybór odpowiedniej tematyki. Dobrym pomysłem jest wybór konkretnego, brytyjskiego pisarza i poruszenie motywów literackich, jakie są zamieszczone w jego twórczości. Poniżej prezentujemy rozmaite przykładowe tematyki licencjatów z Filologii Angielskiej.


Przykładowe tematy licencjatów z Filologii Angielskiej

Przeznaczenie w twórczości różnych, brytyjskich pisarzy.
Mocne i słabe strony alternatywnych metod nauczania języka angielskiego.
Wizje totalitaryzmów w brytyjskiej literaturze.
Motyw wędrówki w twórczości J.R.R. Tolkiena.
Wolność i zniewolenie w utworach Georga Byrona.
Wykorzystanie programów komputerowych do nauki języka angielskiego
Porównanie efektywności różnych metod nauki języka angielskiego.
Motyw sił nadprzyrodzonych w wiktoriańskich baśniach i powieściach.
Różne koncepcje rzeczywistości w utworach Neila Gaimana
Motyw transhumanizmu w brytyjskiej literaturze.
Analiza motywów literackich w najważniejszych dziełach Lewisa Carolla.
Specyficzne cechy szkockiej wersji języka angielskiego.

Problematyka Twojej pracy licencjackiej z Filologii Angielskiej musi być jeszcze zatwierdzona przez Twojego promotora. On powinien zadecydować, czy podejmuje się, promowania takiej tematyki, czy też nie. Jeśli motyw przewodni Twojego licencjatu jest zatwierdzony (wraz z jego spisem treści), to czas przystąpić do tworzenia swojego naukowego dzieła.

Porady dotyczące pisania prac licencjackich z Filologii Angielskiej.

Podstawą sukcesu w działalności naukowej (i nie tylko) jest odpowiednie nastawienie. Przede wszystkim musisz być optymistą, który wierzy, że wszystkie trudności uda mu się przezwyciężyć systematycznym wysiłkiem intelektualnym. Oczywiście ten optymizm, nie może być skrajny. Musisz podchodzić do wyzwań, które Ciebie czekają w sposób realistyczny.

Praca licencjacka z Filologii Angielskiej może pomóc Tobie w karierze!

Po omówieniach kwestii mentalnych czas na kolejną ważną rzecz — planowanie. Podziel swój spis treści na części i ustal sobie, co i przez jaki czas będziesz tworzył. Nie bez powodu szachistów uczy się, że lepszy jest słaby plan niż żaden. Cele, które sobie w tym planie założysz, muszą być realistyczne oraz umieszczone w danym czasie. Poza tym muszą być one również mierzalne.

„Wyraźna wizja, poparta dokładnymi planami, daje Ci niesamowite uczucie pewności i osobistej mocy”. Brian Tracy

W działalności naukowej bardzo ważna jest systematyka. Staraj się więc pisać swoją pracę dyplomową z anglistyki przez dwie – trzy godziny dziennie. Jeśli w ten sposób będziesz podstępować, to będziesz uzyskiwać dużo treści na swój licencjat.

Licencjat z Filologii Angielskiej może być prawdziwą przygodą!

Opracowywany przez Ciebie materiał musi podlegać weryfikacji. Najlepszym recenzentem Twoich naukowych poczynań będzie naturalnie Twój promotor. On na pewno powie Tobie, co robisz dobrze, a co wymaga pilnej korekty. Ścisła współpraca z promotorem, na pewno pomoże Tobie w napisaniu wartościowego licencjatu z Filologii Angielskiej. Wszystkie uwagi swojego promotora na bieżąco wdrażaj. Wówczas będziesz na najlepszej drodze do naukowego sukcesu.

Pisanie prac licencjackich z Filologii Angielskiej – parę słów refleksji

Pisanie prac licencjackich z Filologii Angielskiej na pewno rozwija Twoją wiedzę dotyczącą języka angielskiego. Żaden sukces nie jest ostateczny, więc swoją umiejętność posługiwania się językiem Szekspira trzeba na bieżąco rozwijać.

Licencjat z Filologii Angielskiej daje Tobie cenną wiedzę i umiejętności!

Na polskim rynku pracy jest obecnie bardzo duże zapotrzebowanie, na osoby, które biegle władają językiem angielskim. Ukończenie Filologii Angielskiej daje Tobie na pewno bardzo dobre perspektywy życiowe. Najważniejsze, aby podążać za swoją pasją do języka, którym posługiwał się Szekspir i wciąż się rozwijać. Jak mawiał Wiktor Hugo „nic nie tworzy rzeczywistości tak, jak marzenia”! Staraj się więc systematycznie pracować nad swoimi kompetencjami, a licencjat z Filologii Angielskiej traktuje jako preludium do swojej wymarzonej kariery!

Skontaktuj się z nami!

Telefon: +48 22 230 2369
e-mail: biuro@sprytnabestia.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godz. 09:00 – 17:00


Dodaj komentarz