Pisanie prac licencjackich z Anglistyki – przydatne wskazówki

Pisanie prac magisterskich z Anglistyki – porady oraz przykładowe tematy
29 kwietnia 2021
Tematy prac magisterskich z Pedagogiki – różne przykłady
31 maja 2021
Pisanie prac magisterskich z Anglistyki – porady oraz przykładowe tematy
29 kwietnia 2021
Tematy prac magisterskich z Pedagogiki – różne przykłady
31 maja 2021

Pisanie prac licencjackich z Anglistyki – przydatne wskazówki

Pisanie prac licencjackich z Anglistyki na pewno jest dla studentów sporym krokiem w stronę ich wymarzonych karier. W tym tekście dajemy ciekawe porady dotyczące tworzenia licencjatu z Anglistyki. Na pewno ułatwią one Tobie pisanie takiego tekstu.

Tworzenie licencjatu z Anglistyki należy przede wszystkim rozpocząć od znalezienia odpowiedniego tematu. Nie powinien być on wybrany w sposób przypadkowy. Przede wszystkim zagadnienie o, którym chcesz pisać, powinno być powiązane z Twoimi zainteresowaniami. Przykładowo może to być jakaś metoda nauczania angielskiego, którą chcesz wykorzystywać w przyszłości. Alternatywnie zawsze możesz pisać o jakiś zagadnieniach z angielskojęzycznej literatury. Poniżej prezentujemy parę ciekawych propozycji na Twoją pracę licencjacką z zakresu Anglistyki.

    Przykładowe tematy licencjatów z Anglistyki.

  • Analiza motywów literackich w twórczości Agathy Christie.
  • Charakterystyczne cechy odmiany języka angielskiego w Nowej Zelandii.
  • Efektywność nauczania angielskiego metodą Helen Doron.
  • Zalety i wady nauczania angielskiego metodą „całkowitego zanurzenia”.
  • Walka pomiędzy dobrem i złem w twórczości William’a Shakespeare’a.
  • Wykorzystanie Tandem Courses do nauki języka angielskiego.
  • Pozytywne i negatywne strony e-learningu w nauczaniu języka angielskiego.
  • Motyw Boga w angielskiej literaturze doby średniowiecza.
  • Rola podświadomości w procesie nauczania języka angielskiego.
  • Motyw szaleństwa w angielskojęzycznej literaturze.
Różne tematy prac licencjackich z Germanistyki.
Anglistyka jest kierunkiem niezwykle perspektywicznym.

Jeśli nie możesz sobie poradzić z wyborem odpowiedniego zagadnienia, to zawsze możesz się skonsultować z osobą, która Ciebie promuje. Twój promotor na pewno ma bardzo bogatą wiedzę naukową i będzie w stanie polecić Tobie jakiś interesujący temat. W ostateczności zawsze możesz przeanalizować zagadnienia, o jakich pisano na Anglistyce w latach poprzednich. Możliwe, że taka lektura ułatwi Tobie podjęcie właściwego wyboru.

„Sukces wymaga wcześniejszego przygotowania, bez niego z pewnością osiągniemy porażkę”.
Konfucjusz

Pamiętaj o tym, że licencjat to nie doktorat. Problematyka, jaką podejmujesz, nie musi być przesadnie ambitna. Praca licencjacka jest Twoim pierwszym zetknięciem z działalnością naukową, więc temat musi być dostosowany do Twoich możliwości.

Rozmaite porady dotyczące pisania licencjatu z Anglistyki

Odpowiednie przygotowanie jest podstawą sukcesu w każdej niemal dziedzinie. Podobnie jest z działalnością naukową. Postaraj się więc podzielić spis treści swojej pracy dyplomowej z Anglistyki na części, a następnie wyznacz sobie, co i jak długo będziesz Tworzyć. Najlepiej od razu zacząć swoją pracę licencjacką z Anglistyki od części badawczej, ponieważ to ona będzie zarówno najważniejsza, jak i najtrudniejsza w tworzeniu. Pamiętaj, o tym, że cele, jakie sobie stawiasz, powinny być mierzalne, umieszczone w konkretnym przedziale czasowym oraz realne do wykonania.    

Pisanie licencjatu z Anglistyki jest sporym wyzwaniem!

Mając odpowiedni plan działania, możesz przystąpić do realizacji swojego tekstu. Staraj się pisać swoją pracę licencjacką z Anglistyki codziennie. Dobry naukowiec to przede wszystkim osoba, która jest realistą oraz działa w sposób regularny. Wyrobienie sobie codziennego nawyku pracy o charakterze twórczym może Tobie pomóc nie tylko przy pisaniu licencjatu z Anglistyki, ale również podczas całej Twojej kariery zawodowej.

“Talent jest tańszy od soli. Tym, co odróżnia utalentowanego człowieka od człowieka sukcesu, jest mnóstwo ciężkiej pracy”.
Stephen King

Staraj się konsultować często ze swoim promotorem. On na pewno powie Tobie, czy tekst, który tworzysz, ma jakieś wady czy też nie. Jeśli Twój licencjat z Anglistyki odpowiada mu pod względem merytorycznym, to możesz mieć pewność, że zmierzasz ze swoją pracą dyplomową w dobrą stronę. Naturalnie wszelkie uwagi swojego promotora staraj się natychmiast wdrażać do swojego tekstu naukowego.

Pisanie prac licencjackich z Anglistyki – konkluzja.

Pisanie prac licencjackich z Anglistyki na pewno stanowi dla studentów szansę, aby polepszyć swoją zdolność posługiwania się językiem angielskim. Staraj się swój licencjat traktować przede wszystkim jako okazję do zdobycia cennej wiedzy oraz wyrobienia sobie przydatnych nawyków. Nie bez powodu John Dryden twierdził, że „najpierw tworzymy własne nawyki, potem nawyki tworzą nas”.

Skontaktuj się z nami!

Telefon: +48 22 230 2369
e-mail: biuro@sprytnabestia.pl
Pracujemy od poniedziałku do piątku
w godz. 09:00 – 17:00


Dodaj komentarz